
Image not available
AGP 301 Wheels Matte Black 17x9 Rims 6x139.7mm ET-12mm
MFG Number: 301MB-79060-12In StockWheels
$199.00
In Stock
Only 4 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x9 AGP 301 Matte Black wheels 6x139.7mm with ET-12mm offset. Rims rated for 2,400 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | AGP |
| MFG Number / SKU | 301MB-79060-12 |
| Bolt Pattern | 6x139.7 |
| Diameter | 17" |
| Width | 9" |
| Offset | -12mm |
| Hub Bore | 106.2mm |
| Finish | Matte Black |
| Style | 301 |
| Condition | new |
Customer Reviews
No reviews yet. Be the first to review this product!